زندگینامه حضرت حجت الاسلام والمسلمین محمدی

در ادامه مطلب می توانید مشروح کامل این زندگینامه را مطالعه بفرمایید

در خرداد ماه 1347 در شهر قهدریجان اصفهان و در بیت علم و فضیلت به دنیا آمد. پدر ایشان مرحوم آیت الله حاج شیخ ابوالقاسم محمدی از علمای طراز اول اصفهان و از مدرسین عالیمقام حوزه علمیه قم بودند. ایشان پس از گذراندن دوره ابتدایی، در سال 1358 به همراه خانواده به قم عزیمت و تا سال 1386 در قم اقامت داشته اند. سال اول دبیرستان به عضویت بسیج در آمده و اولین بار در سال 1362 در سن 15 سالگی عازم جبهه های جنگ شد و در عملیات والفجر 10 به درجه جانبازی نائل آمد.

پس از اخذ دیپلم در رشته اقتصاد وارد حوزه علمیه قم شدند و با عنایات ویژه الهی و لطف ائمه اطهار و نبوغ و استعداد ویژه، ابتدا به عنوان شاگردی ممتاز و سپس به عنوان استادی حاذق و توانمند مشغول فعالیتهای علمی و پژوهشی شدند به شکلی که اکثر دروس حوزه را تا سطح عالی آن تدریس می نمود در همین زمان بعنوان مشاور در مدارس علمیه فعالیت و در رشته روانشناسی تحصیل می نمود. دروس خارج از حوزه را از محضر بزرگانی همچون حضرات آیات عظام مکارم شیرازی، سبحانی، جوادی آملی و تبریزی(ره) استفاده نمودند. در طول این سالها علاوه برتدریس در حوزه و دانشگاه، از فعالان عرصه فرهنگ و سیاست در جامعه، حوزه ها و دانشگاه ها بودند. در سال 1385 به عنوان مدیر کل فرهنگی دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه های کشور به تهران عزیمت کرد و در سال 1386 با تقاضاهای مردمی و مسئولان منطقه و همراهی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه و همچنین احساس تکلیف خدمت گذاری، امامت جمعه شهر قهدریجان را پذیرفت و منشأ خدمات ارزشمندی در شهر و منطقه بوده اند.

ایشان در تاریخ 1391/2/20 توسط شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان اصفهان به عنوان امام جمعه جدید شهرستان مبارکه معرفی شدند.