مهرداد باقری متولد 6 مهرماه سال 1368 است.فعالیت هنری خود را از سن 10 سالگی با اجرای سرود و تئاتر آغاز کرد. در سن 15 سالگی در مسابقات مدارس استان شرکت نمود و در سال 1383 برگزیده مسابقات فرهنگی هنری و معارف اسلامی دانش آموزان استان اصفهان در رشته ی تئاتر گردید.

آشنایی با یغما گلرویی و آثار وی او را شیفته هنر کرد و جرقه اصلی سرودن شعر و ترانه سرایی را از سال 1387 در ذهن او پروراند.مهرداد باقری با شرکت در کارگاه ترانه ی یغما گلرویی و حسن علیشیری توانست فصل تازه ای در زندگی هنری خود رقم زد، و اولین کار حرفه ای خود به صورت دکلمه با نام میم مثل مهر را ارائه دهد.

در سال 1393 و 1394 توانست با همکاری مشترکی که توسط وبسایت آکادمی ترانه صورت گرفت در چاپ کتاب "پنجره بی پنجره" و "بچه های البرز" که به صورت مشترک با اعضا آکادمی تهیه شد حضور داشته باشد.

اولین مجموعه شعر وی نیز با نام "دوستت دارم به زبان مادری" با تیراژیک هزار نسخه توسط انتشارات مایا  در سال 1395 به چاپ رسیده و در بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران حضور دارد.

این کتاب در بر دارنده 36 شعر در قالب سپید می باشد که با مضامین مختلفی همچون احساسی و اجتماعی در 5 سال اخیر گردآوری شده است.دوستت دارم به زبان مادری حاصل برداشتی ست آزاد که شاعر از رخ داد های مختلف در مقاطع گوناگون داشته است.

دلم بهانه می خواهد

برای تکرارِ عاشقانه ای بی مرز

در امتدادِ دست های تو .

در آغوش بکش

رویایی را که فصل فصلِ مشترک مان را

 به تصرف می کشد .

و پایان بخش روزهای بی تو بودن است

دلم بهانه می خواهد

از همان بهانه هایی که گریه های کودکی چند ساله را

در آغوشِ مادر

به خنده هایی عمیق می رسانند.

دلم بهانه می خواهد

همان بهانه ی روزهایی فراموش شده  

که عشق را

 به هوای بوسه ای تقسیم می کردیم.....


بهانه  /  دوستت دارم به زبان مادری  / نشر مایا